MENYRA INOVATIVE PER TU DOBESUAR 5-7 KG NE MUAJ PA SUBSTANCA KIMIKE , DIETA APO USHTRIME FIZIKE

Flet nutricionisti dhe mjeku i semundjeve qe lidhen me mbipeshen prof Francesco Mirandola.

Dieta, ushtrime fizike, pilulat dhe liposucioni jane metodat kryesore te trajtimit te obezitetit, megjithate, duke gjykuar nga fakti se numri i personave mbipeshe vazhdon te rritet, asnjera prej tyre nuk eshte me te vertete efektive. Gjithcka ndryshoi kur Diet Lite u prezantua per here te pare ne tregun europian dhe ne shqiperi se fundmi, nje produkt qe stimulon humbjen naturale te peshes.


Doktor Francesco Mirandola i pergjigjet pyetjeve tuaja.
Mjek primar, ekspert nutricionist dhe drejtor i CISIOB, qendres se specializimeve per studime dhe kurimin e obezitetit ne Itali.

Eksperienca e punes: 42 vjet.


Cfare eshte Diet Lite?

Diet Lite kombinon ne nje bustine te vetme te gjithe ekstraktet ne gjendje per te djegur te gjitha yndyrnat!

Me ndihmen e ketij produkti, jo vetem humbet peshe, por permiresohet edhe shendeti i pergjithshem i trupit ne saje te formulave unike antioksiduese qe permban cdo bustine. Keshtu stabilizohet edhe organizmi si dhe procesi tretes.

Diet Lite: eshte nje koncentrat natyral. Ne cdo bustine ka 4 ekstrakte , fale te cilave ndodh procesi i djegies se lipideve dhe per rrjedhoje ndodh edhe dobesimi, 10-te here me shpejt! Eshte i provuar klinikisht se Diet Lite pershpejton metabolizmin, rregullon sistemin endokrin, stimulon rigjenerimin e qelizave dhe heq ndjenjen e urise. Produkti eshte 100% natyral dhe stimulon procesin tretes. Djegia e yndyrnave ndodh sepse metabolizmi pershpejtohet shume si dhe pastrohet nga toksinat. I jep organizmit te gjitha vitaminat dhe mineralet e nevojshme per mbarevajtjen e dites dhe ne kete rast nje aktivitet i sforcuar fizik nuk eshte i nevojshem.

Perberesit aktive te Diet Lite:

Proteina te bizeles dhe orizit integral: Burim i nutrienteve dhe aminoacideve thelbesor . Heq ndjesine e urise dhe jep energji.

Ekstrakt i fares se kakaos: Favorizon stimulimin e hormonit te ndjesise te se ndjerit mire . Ngadaleson procesin e plakjes dhe pershpejton djedien e yndyrnave.

Ekstrakt i spirulines: Stimulon procesin e rekuperimit te qelizave . Pershpejton metabolizimin , heq toksinat.

Krunde natyrale: Peristatik i zoreve , pershpejton tretjen . Kuron dhe rinon trupin.

Ekstrakt i Alga Bruna: Normalizon funksionet e organeve te brendshme dhe pershpejton metabolizmin.

Vetite kryesore te Diet Lite:

 • Djeg yndyrnat
 • Ul ndjesine e urise
 • Normalizon nivelet hormonale
 • Rinon dhe pastron trupin nga toksinat
 • Ka nje efekt tonifikues

Per shkak te pershpejtimit te metabolizmit ne saje te Diet Lite, mund te humbasim deri 700 gram ne dite! Diet Lite Eshte efikas edhe ne rastet kur ka probleme hormonale te cilet nuk lejojne humbjen e peshes. Nese je mbipeshe ky produkt eshte pikerisht per ty!

Diet Lite eshte futur ne tregun shqiptar prej pak kohesh , por rekomandohet nga nutricionistet dhe sportistet per tu dobesuar shpejt dhe per te mbajtur nje mase te ulet te yndyres trupore.

Rezultatet pas 3 muajsh perdorimi te Diet Lite:

Rezultatet pas 2 muajsh perdorimi te Diet Lite:

Rezultatet pas 4 muajsh perdorimi te Diet Lite:

Rezultatet pas 3 muaj perdorimi te Diet Lite:

Komentet e prodhuesve:


Gianni Micheletti
Dietolog dhe endokrinolog.

Eksperienca ne pune : 27 vjet.


"Gjeja me e rendesishme ne humbjen e peshes nuk eshte qe te demtoje trupin tuaj. "Per fat te keq, shumica e metodave klasike per zvogelimin e peshes nuk jane me te mirat per trupin. Nuk mund te qendroni ne diete gjate gjithe jetes dhe jo te gjithe mund te mbajne diete : Dieta vendos trupin nen stres, duke shkaktuar nje cekuiliber hormonal ne sistemin imunitar dhe ne melci. Humbja e peshes duhet te jete e natyrshme dhe nuk duhet te nderprese proceset e brendshme te trupit. Sot, Diet Lite eshte i vetmi produkt qe permbush me se miri keto objektiva. Mikroelementet qe permban Diet Lite pershpejtojne metabolizmin dhe djegin masen e yndyres, ndersa perqendrimi i perberesve natyral pershpejton keto procese te pakten 10 here. Une jam i bindur se ky mjet eshte me i miri sot ne mjekesine moderne per humbjen e peshes. Ky eshte nje produkt i provuar dhe plotesisht i besueshem".


Elisa Lucentini
Mjeke dietologe-endocrinologe.

Eksperienca : 18 vjet.


"Grate shpesh vijne tek une me lot ne sy, pasi kane provuar gjithcka, por pa qene ne gjendje te marrin rezultate te qarta ose pasi kane humbur 2 kg dhe kane marre +5 te tjere. Mundohem ti keshilloj dhe ti qetesoj, te kene durim per te mbajtur nje regjim strikt ushqimor. Sot, ne vend te kesaj, une i keshilloj ato te perdorin Diet Lite produkt i afte per te djegur deri ne 8 kg ne jave ne nje menyre krejtesisht te natyrshme. eshte nje produkt plotesisht natyral i pershtatshem per te gjithe, pavaresisht nga gjinia, mosha apo shendeti. Diet Lite ka kohe qe perdoret nga dietologet ne Amerike dhe tani po fiton popullaritet ne Shqiperi , Itali dhe Evrope. Personalisht, une e rekomandoj ate per te gjithe pacientet e mi dhe nuk kam degjuar asnje ankese".

E rendesishme! stina e veres eshte momenti me i mire per te perdorur Diet Lite per shkak te ndryshimit te temperaturave dhe ne metabolizmin e pershpejtuar . Rezultati do jete i dukshem 45% me shume.

Kerkime klinike

Rezultatet e testimeve mbi Diet Lite te kryera nga qendra ICCS

Nje grup personash (100 persona), mbipeshe, perdori Diet Lite 3 here ne dite per 1 muaj rresht, pa perdorur ndonje diete. Gjate kesaj periudhe u verejten keto rezultate:

1. Humbje e mases dhjamore nga 14 deri 21 kg:

 • humbje e peshes 14 kg - 95%
 • humbje e peshes 21 kg - 100%.
 • * Humbja e peshes ne kete rast do te thote hubmje e mases dhjamore.

  2. Permiresim te dukshem ne metabolizem.

  3. Rritje e deshires per te bere aktivitet fizik.

  4. Permiresim i aktivitetit epatik dhe endokrin.

  Kjo tregoi se Diet Lite ka nje efekt te fuqishem ne pershpejtimin e metabolizmit dhe ne djegien e mases se yndyres. Rekomandohet per perdorim edhe nga njerezit mbipeshe me diabet.

KUJDES! Kujdes nga falsifikimet! Diet Lite mund te porositet vetem ne
faqen origjinale

Komente
127 kane 203 komentuar
 • Une kam qene gjithmone topolake, por kurre e shendoshe dhe obeze. Me stresin e provimeve kam marre pothuajse 15 kg ... Po cmendem , jam e deshperuar une nuk e di se cfare te bej ... Une dua ta provoj dhe ta humbas peshe. Dua te humbas te pakten 20 kg!
  11:51
 • Ejona, mos abuzo , merr gjithmone dozat te treguara ne broshuren ilustruese. Kjo eshte nje shtojce ushqimore shume efektive dhe e forte, ne vend te 20 kg mund te humbni 30 kg.

  Me respekt, Francesco.
  15:52
 • Goca , nisa te perdor Diet Lite rreth nje vit me pare , ku ma solli nje shoqe nga Gjermania. Kisha probleme me mesin dhe mjeku me tha se duhej te humbisja peshe, por te jem e sinqerte as qe kisha ndermend te mbaja diete , e lere te shkoja ne palester. Por pas disa muajve dhe rezultateve te para ndjeva nje deshire te pabesueshme per te testuar veten dhe per te cuar me tej procesin e dobesimit. Shikoni rezultatin:

  07:12
 • Po perdor Diet Lite prej 1 muaji dhe sinqerisht kam mbetur e shokuar : deri tani kam humbur 7 kg dhe mbe mbeten per te humbur edhe 18!Do ja dal dhe shpresoj shume te jem njehere e dobet ne jeten time :)
  08:21
 • Po perdor Diet Lite prej 30 ditesh , por jam dobesuar vetem 5kg. Ndonje keshille se si ta pedor?
  06:16
 • Lucie, kjo do te thote qe ju keni lexuar gabimisht udhezimet e dozimit, ju lutemi lexoni perseri dhe me kujdes dhe filloni te merrni produktin sipas udhezimeve.

  Me respekt, Francesco Mirandola.
  08:16
 • Pershendetje te gjitheve, une me Diet Lite kam humbur plot 11 kg ne 6 jave dhe ndihem si flutur!
  08:22
 • Edhe une u dobesova me kete produkt! Paci fat goca dhe cuna!
  08:34
 • Kam filluar ta marr produktin duke e kombinuar ate me nje diete te lehte, duke shmangur embelsirat dhe te skuqurat dhe kam humbur 9 kg.Mendoj se Diet Lite per humbjen e peshes eshte produkti me i mire qe kam gjetur dhe qe plotesisht ju cliron nga pesha si dhe palestra, une personalisht nuk kam kohe dhe asnje deshire per ta bere ate. Nje zgjidhje e tille per njerez si une eshte thjesht e persosur! E rekomandoj! Keto jane rezultatet e mia:

  12:05
 • Para marrjes se produktit, peshoja 90 kg. Ne rinine time kisha qene gjithmone i dobet, por me moshen gjithcka ndryshoi. Ne moshen 35 vjec, kuptova se me duhej te mbaja nje diete urgjentisht. Per gati nje vit jam perkushtuar per stervitje ne palester, por pa qene ne gjendje te marr peshen time normale. Pastaj nisa te perdor Diet Lite dhe per pak dite u riktheva ne peshen time te dikurshme.